تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

روابط عمومی حرفه‌ای محصول مسئولیت اجتماعی است

  روابط عمومی حرفه‌ای محصول مسئولیت اجتماعی است

  ارتباطات > رسانه‌ها و فناوری - همشهری آنلاین:
  عضو هیات مدیره انجمن روابط عمومی ایران گفت: روابط عمومی حرفه‌ای محصول مفهوم بسیار مهم مسئولیت اجتماعی است. در واقع رشد مسئولیت‌پذیری اجتماعی سازمانی و پاسخگویی به علائق، نیازها و انتظارات مخاطبان به حرفه‌ای‌گرایی شاغلان روابط‌عمومی منجر شده است.

  دکتر منصور ساعی، عضو هیات مدیره انجمن روابط عمومی ایران، پژوهشگر و مدرس دانشگاه در گفت‌و گو با ستاد خبری چهارمین کنفرانس حرفه‌ای‌گرایی در روابط عمومی ، با اشاره به ویژگی‌های روابط عمومی حرفه‌ای گفت: زمانی یک روابط عمومی، «روابط عمومی حرفه‌ای» قلمداد می‌شود که «دارای نیروهای انسانی آموزش دیده و متخصص، دارای ساماندهي مناسب تشكيلاتي و مديريت علمي، دارای نظام سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، نقشه و برنامه عمل مشخص است و ضمن رعايت اصول اخلاقي و حرفه‌اي روابط‌عمومي و احساس مسئولیت در قبال جامعه، پاسخگوی نیازها و انتظارات مخاطبان و شهروندان نیز است و براي نفوذ در افكارعمومي به شكل اصولي با رسانه‌ها ارتباط برقرار می‌کند.

  وی افزود: روابط عمومی حرفه‌ای از طریق فعاليت‌هاي پژوهشی، افكار‌سنجي و ارتباطات مردمي و اطلاع‌یابی به ایفای نقش در نظام تصمیم‌گیری سازمانی و کمک به تصمیم‌سازی و مشاوره به مدیران می‌پردازد و با ایجاد تعامل دوسویه بين سازمان و مخاطب به پیگری اثربخشی شیوه‌های تعامل با مخاطبان پرداخته و باگرايش به سمت مردم در هيأت وكيل مدافع مردم و دادستان ظاهر می‌شود و به صورت يك نهاد مدني حامي و پاسدار افكارعمومي است.

  این پژوهشگر حوزه ارتباطات و روابط عمومی با اشاره به درک ویژگی‌ها و نیازهای جامعه شبکه‌ای کنونی گفت: درجامعه شبکه‌ای امروز روابط ‌عمومي‌ حرفه‌ای به عنوان توليد‌كننده و ارائه‌كننده خدمات و اطلاعات به مخاطبان و مشتريان خود، مسئوليت سنگيني در شفاف‌سازي ارتباطي و اطلاعاتي و پاسخگويي در برابر مخاطبان، به رسميت شناختن حق دسترسي مخاطبان به اطلاعات، ايجاد ارتباطات دوسويه و متعامل با مخاطبان و به كارگيري فناوري‌هاي نوين ارتباطات و اطلاعات برعهده دارد.

  وی ادامه داد: روابط عمومي حرفه‌ای در جامعه شبکه‌ای به کمک فناوری‌های ارتباطی و رسانه‌های اجتماعی نوین می‌تواند حضوری قدرتمندتر و موثرتر در سازمان داشته باشد و مدیریت سازمان را در تصمیم‌گیری‌ها و تدوین استراتژی‌ها در قبال محیط و مخاطبان یاری رساند

  وی همچنین با اشاره به اهمیت روابط عمومی حرفه‌ای در مدیریت شهرت و برند سازمان‌‎ها و شرکت‌ها گفت: در جامعه شبکه‌ای، روابط عمومی حرفه‌ای باید از بهترین ظرفیت‌ها و فرصت‌ها یعنی از رسانه‌های اجتماعی نوین و دنیای آنلاین برای مدیریت شهرت و برند سازمان استفاده کند تا بتواند ارزش برند خود را در نزد مخاطبان همیشه در دسترس و آنلاین تقویت کند.

  شایان ذکر است چهارمین کنفرانس حرفه‌ای‌گرایی در روابط‌ عمومی 13 شهریورماه سالجاری با محورهای حرفه‌ای‌گرایی در روابط‌عمومی؛ اصول و مبانی، تکنیک‌های ارتباطات خلاق، مدیریت تحلیل و پایش افکارعمومی، مدیریت هویت برند و تشریفات نوین برگزار می‌شود.

  علاقمندان به این کنفرانس می‌توانند با مراجعه به سایت i-pr.ir و یا تماس با شماره تلفن 88807453، نسبت به کسب اطلاعات بیشتر اقدام نمایند.

   
   

  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : روابط ,عمومی ,حرفه‌ای ,مخاطبان ,اجتماعی ,ارتباطات ,روابط عمومی ,عمومی حرفه‌ای ,مسئولیت اجتماعی ,حرفه‌ای محصول ,اجتماعی نوین ,روابط عمومی حرف ,
  روابط عمومی حرفه‌ای محصول مسئولیت اجتماعی است

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 1 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر