خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

آموزه های استاد معتمدنژاد

  به مناسبت سالگرد درگذشت استاد معتمدنژاد روز چهارشنبه 19 آذرماه ، مطلبی در روزنامه اعتماد با عنوان" آموزه های استاد معتمدنژاد"  نوشتم که متن آن در ذیل آمده است:

   من از سال 1381 تا 1389 دانشجوی مستقیم استاد کاظم معتمدنژاد بودم.گرچه سالها قبل نیز با مطالعه  کتاب ها و مقالات ایشان شاگرد غیرمستقیم شان بودم. بهترین دوران زندگی ام، یعنی دوره کارشناسی ارشد و دکتری ام دانشجوی استاد بودم.محور مطلب من امروز آموزه هایی است که من به عنوان آخرین نسل دانشجویانش از ایشان در سر کلاس هایش، از نوشته ها و آثارش آموختیم.

   آموزه اول:تبیین آزادی اطلاعات و ارتباطات

   معتمدنژاد به آزادی اطلاعات باور داشت و به  این موضوع به طور مستمر در آثار و تالیفات، پژوهش ها و سخنرانی ها، مجامع علمی و کلاس های درس می پرداخت. وی  دسترسی به اطلاعات را حق هر انسانی می دانست و همانند استادان برجسته جهان، از «حق ارتباط» و «حق اطلاع» برای هر انسانی سخن گفت. منظور استاد از آزادي اطلاعات، «حق دسترسي افراد به اطلاعات واخبار موجود در دستگاه‌ها و مؤسسات عمومي و خصوصی» بود. وی براین باور بود که دولت نه مالك،‌ بلكه امانت دار اطلاعات است و دولت باید اطلاعاتی را که در اصل متعلق به شهروندان است، در اختیارآنها قرار دهد.

   


  این مطلب تا کنون 38 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : اطلاعات ,استاد ,آزادی اطلاعات ,
  آموزه های استاد معتمدنژاد

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر