تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

آموزه های استاد معتمدنژاد

  به مناسبت سالگرد درگذشت استاد معتمدنژاد روز چهارشنبه 19 آذرماه ، مطلبی در روزنامه اعتماد با عنوان" آموزه های استاد معتمدنژاد"  نوشتم که متن آن در ذیل آمده است:

   من از سال 1381 تا 1389 دانشجوی مستقیم استاد کاظم معتمدنژاد بودم.گرچه سالها قبل نیز با مطالعه  کتاب ها و مقالات ایشان شاگرد غیرمستقیم شان بودم. بهترین دوران زندگی ام، یعنی دوره کارشناسی ارشد و دکتری ام دانشجوی استاد بودم.محور مطلب من امروز آموزه هایی است که من به عنوان آخرین نسل دانشجویانش از ایشان در سر کلاس هایش، از نوشته ها و آثارش آموختیم.

   آموزه اول:تبیین آزادی اطلاعات و ارتباطات

   معتمدنژاد به آزادی اطلاعات باور داشت و به  این موضوع به طور مستمر در آثار و تالیفات، پژوهش ها و سخنرانی ها، مجامع علمی و کلاس های درس می پرداخت. وی  دسترسی به اطلاعات را حق هر انسانی می دانست و همانند استادان برجسته جهان، از «حق ارتباط» و «حق اطلاع» برای هر انسانی سخن گفت. منظور استاد از آزادي اطلاعات، «حق دسترسي افراد به اطلاعات واخبار موجود در دستگاه‌ها و مؤسسات عمومي و خصوصی» بود. وی براین باور بود که دولت نه مالك،‌ بلكه امانت دار اطلاعات است و دولت باید اطلاعاتی را که در اصل متعلق به شهروندان است، در اختیارآنها قرار دهد.

   


  این مطلب تا کنون 47 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : استاد ,اطلاعات ,آموزه ,معتمدنژاد ,آزادی اطلاعات ,استاد معتمدنژاد ,
  آموزه های استاد معتمدنژاد

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 1 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر